Zalesie Mazury Active SPA

Ośrodek wypoczynkowy Zalesie znajduje się nad jeziorem Orzyc Wielki w odległości 3 km od Barczewa, na południe od trasy Olsztyn – Mrągowo – Augustów (droga E16). Kompleks jest obszerny, zajmuje bowiem 3,5 ha powierzchni. Do hotelu przynależy prywatna plaża, która w okresie letnim jest pilnie strzeżona przez ratowników.

Zalesie składa się z kilku części. Najlepszą opcją jest zakwaterowanie się w głównej, bo wtedy w jednym budynku jest i restauracja, i basen, i plac zabaw oraz inne atrakcje. Dużym plusem jest możliwość zakupu na terenie ośrodka podstawowych akcesoriów niezbędnych kobietom w ciąży, mamom karmiącym i dzieciom.

Dzięki sąsiedztwu lasu maluchy mają możliwość obcowania z naturą. Można spacerować, ale też przemierzać szlaki hotelowym rowerem z zamontowanym fotelikiem dla pociech. Niestety trasy nie są dobrze oznakowane, zatem trzeba mieć dobrą orientację w terenie.

Najmłodsi goście mają do rozładowania pokładów energii zadaszony mini plac zabaw „Bajkolandia” oraz trzy mniejsze pod gołym niebem. Znajdują się w nich zjeżdżalnie, samochody, basen z kulkami i wiele innych gadżetów. Dużym zainteresowaniem cieszy się piętrowa konstrukcja typu „Małpi Gaj”. Fajną atrakcją jest „Mini Zoo”, w którym można zobaczyć kucyki, króliki, kozy, osiołka. Instruktor z chęcią nauczy waszego malucha jeździć na koniku za dodatkową opłatą.

Atrakcją dla starszaków jest kącik gier planszowych, piłkarzyki, cymbergraj oraz Playstation. Te osoby, które pragną rozwinąć twórczy potencjał mogą skorzystać z zajęć plastycznych. Często organizowane są też konkursy, które uatrakcyjniają czas. Integracji rodzinnej sprzyjają wspólne gry w tenisa, koszykówkę, siatkówkę, ping-ponga, bilard.

Nie trzeba zabierać ze sobą książeczek, gdyż w ośrodku funkcjonuje biblioteka z bogatym księgozbiorem. Dla kinomaniaków udostępniono kanał MINI MINI i organizowane są dla nich seanse polskich bajek.

Zimą odbywają się kuligi, przejażdżki wozami po lesie. Istnieje możliwość wypożyczenia sanek i jabłuszek do zjeżdżania z górek. Odbywają się też ogniska z pieczeniem kiełbasek, co sprawia dużą frajdę i dzieciom, i dorosłym.

Warto podkreślić fakt, iż w hotelu pracują kompetentne animatorki, które mają głowy pełne pomysłów, by zabawiać niezmordowane bąble.

Zalesie Mazury Active SPA to ciekawa propozycja na rodzinny odpoczynek. Ośrodek może być też dobrym przystankiem podczas poznawania urokliwych miejsc Warmii i Mazur.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.