Zabawki dla małego muzykanta

Wiemy, jakie zdolności rytmiczne przejawiają  dzieci, w tym zwłaszcza te najmłodsze. Jeszcze wprawdzie nie rozumieją słów, ale wyczuwają ich rytmikę oraz ton. Co więcej faktem jest, że już w łonie matki dziecko reaguje na impulsy z zewnątrz. I nie są to zaledwie podejrzenia! Badania wykazały niezbicie, że okresie prenatalnym maleństwo słyszy muzykę, rozpoznaje cichy głos matki oraz odbiera wszelkie rytmiczne dźwięki płynące z otoczenia – zauważają eksperci z www.krolestwodzieci.pl.

Idealny prezent dla 2 letniego chłopca

Dlatego doskonałym prezentem dla dwuletniego chłopca będzie prosty zabawkowy instrument muzyczny. Kto wie, może tak to mu się spodoba, że w niedalekiej przyszłości zostanie muzykiem? Tego nie wiadomo, ale warto wspierać rozwój dziecka na wielu płaszczyznach.

Wypada na koniec nadmienić, że muzyka sprawia cuda! Uspokaja, łagodzi ból i przede wszystkim rozwija i pobudza mózg,

Grzechotki i dzwoneczki dla dzieci

Na dobry początek podaruj malcowi najprostszy z instrumentów, choćby grzechotkę, dzwoneczek, które ożywią jego zmysł rytmu; stopniowo dostarczaj mu coraz bardziej rozbudowanych, takich jak małe pianinko czy zabawkową gitarę.

Muzyka i dziecko idą ze sobą w parze

Muzyka jest nieodłączną częścią życia malucha. Jest na nią wrażliwszy niż dorośli. Czuje się w niej jak ryba w wodzie. Bez względu na gatunek słyszanej muzyki dziecko wczuwa się w jej strukturę rytmiczną. Poza tym chętnie do niej tańczy czy podskakuje, także do tej określanej mianem poważnej lub klasycznej. Robią to niezwykle żywiołowo!

Zmysł słuchu oraz poczucie rytmu u dziecka wyćwiczą też nagrane z myślą o nim piosenki. Warto się zaopatrzyć w bogatą kolekcję płyt!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.