Wspólny czas – nie ma jakości bez ilości

Dla małego dziecka czas spędzony wspólnie z rodzicami jest bardzo cenny. Mama i tata to dwie najważniejsze postacie w życiu malucha, dlatego też ich nieobecność, zarówno ta fizyczna, jak i związana z brakiem zainteresowania, często mocno doskwiera. Nierzadko dorosłym może być ciężko pogodzić pracę i związane z nią obowiązki ze wspólnym spędzaniem czasu z dzieckiem.

Zaproszeni do programu DDTVN goście opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z łączeniem życia zawodowego z opieką nad maluchem. W pogoni za nową, lepszą pracą można się zatracić i zupełnie zagubić więź z małym dzieckiem, którą później trudno odbudować. Dlatego tak ważne jest, aby wygospodarować w codziennym zabieganiu czas wyłącznie dla naszej pociechy. Tu odpowiedzią jest popularny obecnie trend, tzw: „quality time”, oznaczający krótki, acz intensywny i poświęcony wyłącznie naszemu dziecku czas.

W opinii psychologa jakość powinna być połączona z ilością, gdyż pół godziny dziennie czasu spędzonego na zabawie z dzieckiem nie zawsze pozwoli na nawiązanie się mocnej więzi. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tego rodzaju silne więzy tworzą się podczas codziennych wyzwań, jakie stoją przed naszym maluchem. Obecność rodzica jest tu kluczowym elementem. W opinii gości dobrym sposobem na pogodzenie tych dwóch światów jest wciągnięcie dziecka w realizowanie naszej pasji. Jeżeli nam się to uda możliwa będzie realizacja dwóch celów jednocześnie.

Więcej na http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/czas-z-dzieckiem-nie-ma-jakosci-bez-ilosci,179901.html

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.