W Oczekiwaniu na Dziecko. Poradnik dla Przyszłych Matek i Ojców

Książka “W Oczekiwaniu na Dziecko. Poradnik dla Przyszłych Matek i Ojców” wydawnictwa Rebis to absolutne “must have” dla przyszłych rodziców. Jest to nie tylko jedna z lepiej sprzedających się pozycji o tej tematyce w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce.

Zanim przejdziemy do opisów poszczególnych miesięcy ciąży, dowiadujemy się tego, jak się do tej ciąży przygotować i kiedy wykonać test ciążowy oraz inne badania, które potwierdzą stan błogosławiony. Sam temat wyboru lekarza prowadzącego ciążę został omówiony dość szczegółowo, co pozwoli nam – kobietom – jak najlepiej przygotować się do wkroczenia w nową rolę. Oddzielny rozdział został poświęcony diecie ciążowej, która bardzo szczegółowo została opisana w książce z tej samej serii “Dieta przyszłej matki“.

Druga część książki, czyli rozdziały od 5 do 14 to okres od poczęcia do porodu, a więc szczegółowo opisany poradnik dotyczący samopoczucia, badań i wszelkich wątpliwości, jakie mogą pojawić się na poszczególnych etapach ciąży. Ostatni z tych rozdziałów poświęcony jest już wyłącznie tematowi porodu, w tym m.in. opis objawów przedporodowych, samego porodu i możliwych do zastosowania rodzajów znieczuleń. Właśnie ta część poradnika dla przyszłych rodziców jest tą, która towarzyszy kobietom w ciąży przez całe 9 miesięcy i to głównie na jej podstawie mogę ocenić wysoko jej wartość merytoryczną.

Każdy kolejny rozdział zaczyna się od informacji na temat tego, jak będzie wyglądało badanie u ginekologa, a także jakich dolegliwości można się spodziewać w poszczególnych miesiącach ciąży. Nie zabraknie tu również opisu tego, co dzieje się wewnątrz Twojego ciała, a więc na jakim etapie jest rozwój zarodka i płodu oraz jak zmienia się Twój wygląd zewnętrzny. Sporo miejsca poświęcono w tej książce odpowiedziom na najczęściej zadawane pytania, które dotyczą głównie obaw związanych z występującymi dolegliwościami oraz tego, jak sobie radzić z nieprzyjemnymi objawami ciąży.

W oczekiwaniu na dziecko” to kompendium wiedzy o planowaniu powiększenia rodziny, przebiegu ciąży i samego porodu oraz pierwszych sześciu tygodni po nim, czyli tzw. połogu. Jedną z zalet tej książki jest użycie zrozumiałego języka, dzięki któremu przeciętny Kowalski (w tym przypadku głównie Kowalska) nie musi zagłębiać się w specjalistyczną wiedzę medyczną.

Nie wyobrażam sobie swojego teoretycznego przygotowania do ciąży i porodu na podstawie innych materiałów niż te zawarte w omawianym poradniku, dlatego polecam ją wszystkim przyszłym rodzicom. Z pewnością sięgną oni po nią nawet przy drugim i kolejnych ciążach, aby odświeżyć sobie najważniejsze informacje na ten temat.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.