Ulubiona zabawka każdej dziewczynki

Zastanawiasz się, co wybrać na prezent dla 2-letniej dziewczynki? Trudno się połapać w morzu propozycji. Nietrudno o zawrót głowy! Zwłaszcza, że producenci i konstruktorzy zabawek są coraz to bardziej pomysłowi. Nic dziwnego, muszą się przecież przebić ze swoją ofertą do jak największej liczby klientów – zauważają pracownicy z krolestwodzieci.pl.

Tradycja i zabawki

Ale nie zważaj na to! Są przecież sprawdzone zabawki o bogatej tradycji. Niesłabnącą popularnością cieszą się Lalki Barbie. Czasy się zmieniają, a upodobania dzieci są niezmienne. Świadczy to o tym, że natura dziecka od stuleci, albo i dłużej, jest w gruncie rzeczy niezmienna. Z biegiem lat kształty zabawek, gier ulegają zmianom, lecz zasadniczo chodzi o jedno. O to, by dziecko rozwijało się poprzez zabawę. I jest to prawda uniwersalna.

Poznaj potrzeby swojego dziecka

Spróbuj po prostu odpowiedzieć na jedno pytanie. Mianowicie, jakie potrzeby ma Twoja mała księżniczka? Malutkie dziewczynki na przykład lubią się przytulać. Dla nich więc odpowiednim podarunkiem będzie miś-przytulanka. Oczywiście może to być inna maskotka – na przykład konik, małpka albo laleczka. Wybór już zależy od specjalnych preferencji Twojej córeczki.A przekonasz się, jak wielką opiekę potrafi ofiarować swemu ulubieńcowi.

Malec bardzo przywiązuje się do swojej maskotki – zresztą chyba większość dorosłych w dzieciństwie miało swoją ukochaną zabawkę, której nie można było zastąpić żadną inną!

Przytulanka i Laleczka dla dziewczynek

Dla dziewczynki jej przytulanka nie jest zwyczajną zabawką jakich wiele. O nie – miś czy laleczka jest istotą z własnymi potrzebami, o którą należy się troszczyć. Dziecko będzie ją ze sobą wszędzie zabierało, czy to na krótki spacer, czy nawet dalszy rodzinny wyjazd. Wynika to z tego, że maleństwo czuje się odpowiedzialne za swoją ulubioną zabawkę i nie traktuje jej przedmiotowo. Roztacza wokół niej opiekę, co niewątpliwie jest dowodem poczucia odpowiedzialności.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.