Sushi dla kobiet w ciąży? Czemu nie!

Ciąża to okres, w którym dużo większą wagę przywiązujemy do spożywanych posiłków i produktów, z których są one przygotowane. Wiele kobiet ma jednak czasem ochotę na potrawy niekoniecznie zalecane przez lekarzy. Czy wielbicielki sushi muszą z niego bezwzględnie zrezygnować w czasie trwania ciąży?

 

Obawy…
Mnóstwo kobiet w ciąży chętnie jadłoby sushi. Nie jest to jednak potrawa dla nich wskazana. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w tym okresie powinno się unikać surowego mięsa. Powodem są drobnoustroje wywołujące choroby, takie jak listerioza czy toksoplazmoza. Obydwa schorzenia mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na rozwój płodu i powodować jego poważne uszkodzenia. Zdarza się, że w pierwszym trymestrze wywołują nawet przerwanie ciąży. Ponadto metale ciężkie, które odkładają się w mięsie ryb przez zanieczyszczenie wód, mają negatywny wpływ na zdrowie matki i płodu. Czy oznacza to całkowity zakaz delektowania się sushi?

Z myślą o kobietach…
Na szczęście problem ten został zauważony przez restauratorów.   ­­­­­̶  Dostrzegamy potrzeby kobiet i rozumiemy ich obawy. Właśnie dlatego stworzyliśmy zestawy dedykowane specjalnie dla nich. Ich podstawą jest pieczony łosoś oraz krewetki w tempurze. Przygotowane w ten sposób mięso jest całkowicie bezpieczne, ponieważ ewentualne szkodliwe bakterie niszczone są przez wysoką temperaturę. Ponadto wykorzystując tamago i płatki ryżowe zamiast wodorostów, chronimy kobiety przed negatywnym wpływem pestycydów – mówi Tomasz Bojanowicz, właściciel sieci restauracji Ten Sushi, która jako jedna z pierwszych wprowadziła zestawy sushi dla kobiet w ciąży.
Sushi dla kobiet w ciąży
Ryby   ­­­­­̶   dlaczego warto?
Podstawą sushi są ryby i owoce morza. Są one źródłem nie tylko pełnowartościowego białka o bardzo wysokim współczynniku przyswajalności (ok. 97%), ale też witamin z grupy B oraz A i D. Powinny po nie sięgać zwłaszcza kobiety w ciąży, ponieważ zawierają kwasy omega-3 i DHA, które wspomagają prawidłowy rozwój mózgu dziecka oraz jego wzrok, a wspomniany wcześniej problem, związany z odkładaniem się metali ciężkich w mięsie ryb i owoców morza, nie jest nie do rozwiązania. Wystarczy odpowiedni dobór gatunków ryb i korzystanie z produktów wysokiej jakości, aby klienci mogli korzystać z wartości odżywczych potraw kuchni japońskiej. Dzięki takiemu działaniu, także ciężarne kobiety nie muszą odmawiać sobie przyjemności z jedzenia sushi. Przychodząc do restauracji, w której dania są przygotowywane z troską o ich potrzeby, mogą cieszyć się smakiem potraw bez najmniejszych obaw.

O marce Ten Sushi
TenSushi to sieć restauracji, oferujących dania kuchni japońskiej. Specjalizuje się w łączeniu klasycznego sushi z kuchnią ciepłą. Rosnące zainteresowanie pozwoliło na rozszerzenie sieci, dzięki czemu istnieją już cztery lokale: na Żoliborzu, Bemowie oraz w podwarszawskim Legionowie i Grodzisku Mazowieckim.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.