Co kupić na prezent na Dzień Dziecka dla 6-letniej dziewczynki

Pomysły dla chłopców opisałam już we wpisie „pomysły na prezenty na Dzień Dziecka dla 2-letniego chłopca„, a teraz czas na dziewczynki. Podobnie jak wcześniej, tak i teraz dobieram je w oparciu o wiek moich dzieci, a ponieważ córcia skończy w wakacje 6 lat, pomysły będą dotyczyły wieku przedszkolnego.

1. Kuchenka drewniana

Córcia już dawniej miała kuchenkę, tyle że plastikową, która po pewnym czasie słabo wyglądała. Tym razem gdybym miała kupować podobną, to raczej drewnianą. Jestem pewna, że byłaby wręcz zachwycona takim prezentem, bo nawet w przedszkolu „bije” się z koleżankami o dostęp do przedszkolnego zestawu AGD 😉 Mój wybór padł zatem na kuchenkę firmy Janod za 485 zł.
Kuchenka drewniana z akcesoriami

Można też zaszaleć i kupić drewnianą kuchenkę retro.

źródło zdjęcia: https://www.decobazaar.com/produkt-drewniana-kuchenka-retro-dla-dzieci-cytryna-5294083.html

2. Kołyska dla lalki

Kolejny pomysł to prześliczna drewniana kołyska dla lalki. Córcia ma już jedną, tyle że jest to najprostszy z możliwych modeli. Ten poniżej z kolei robi wrażenie 🙂 a dodatkowo uatrakcyjni wnętrze pokoju dziecięcego. Do tego cena nie jest wygórowana.

źródło zdjęcia: https://www.decobazaar.com/produkt-wiklinowa-kolyska-rozowa-z-posciela-6089009.html

REKLAMA:

Znajdź pomysł na idealny prezent

3. Silikonowa mata z pojemnikami

Praktycznie każda dziewczynka lubi zabawy plastyczne. Dzięki tej macie można będzie łatwo zapanować nad koralikami, które normalnie byłyby rozsypane zarówno na stole, jak i obok niego, a także nad różnymi farbkami czy kredkami. W szczególności u nas w domu przydałaby się taka ze względu na 2-letniego szkraba, który lubi wcinać wszystko, co znajdzie na podłodze 😉 Przyznam, że dzisiaj po raz pierwszy trafiłam na tego typu akcesoria. Oto link do oferty maty za 119 zł i kilka zdjęć z przykładami jej zastosowania.

Silikonowa mapa z pojemnikami

Mapa silikonowa do zabawy

Mata silikonowa z pojemniczkami

4. Puzzle magnetyczne

Które z Waszych dzieci nie ma jeszcze szału na zbieranie kart do albumu z Biedronki? 😉 Moja ma już ich komplet, więc teraz siedzi przy tablecie i odsłuchuje dźwięki przedstawionych na nich zwierząt, a nas prosi o czytanie ciekawostek widocznych na poszczególnych kartach. Do kompletu przydałaby się zatem mapa pokazująca, gdzie każde z tych zwierząt występuje. Właśnie dlatego nr 3 przypadł puzzlom magnetycznym „Zwierzęta świata” za 145 zł.
Puzzle magnetyczne: Zwierzęta świata
To wszystko ode mnie, przynajmniej na razie 🙂 Czekam na Wasze pomysły.

komentarzy: 1

  1. Kasia -  4 maja 2017 - 11:03

    Wspaniałe pomysły i na sszczęście brak tutaj elektroniki, która zalewa z dnia na dzień coraz więcej domów.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.