Październikowe propozycje festiwalu TAKE PART IN ART dla najmłodszych miłośników teatru

We wrześniu rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART, podczas którego na warszawskiej scenie Starej Prochowni prezentowane są wyjątkowe spektakle adresowane do najmłodszych widzów. W tym miesiącu na maluchy czekają dwa niebanalne tytuły: JONGLE I POTJESMAN. 

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART to przegląd najciekawszych, wyjątkowych i mądrych spektakli, które korzystają z różnych form artystycznych. Zaprezentują je teatry z Włoch, Francji, Słowenii oraz niezależni artyści i grupy z Niemiec, Holandii i Belgii. Te niezwykłe i zaskakujące historie, w większości opowiedziane bez słów – wymalowane emocjami za pomocą ruchu, dźwięku, światła, gestów i obrazów, adresowane są do najmłodszych widzów, od 6 miesiąca życia do 6 lat. Każda inscenizacja, która znalazła się w festiwalowym programie, to ogromna porcja inspiracji do rozwijania dziecięcej wyobraźni, pomysłowości i wrażliwości emocjonalnej, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa dla całych rodzin.

13 i 14 października zobaczymy zabawny i piękny wizualnie spektakl francuskiego Teatru Bascule z Normandii. JONGLE to urocza historia z niekończącymi się pomysłami na zabawę, wyrażona ruchem, tańcem i profesjonalnymi popisami żonglowania. To historia dwóch osób, które w połowie drogi, pomiędzy równowagą, a jej brakiem, wyruszają na podbój nowych obszarów zabawy w otoczeniu przedmiotów małych i dużych. Tworzą świat, który się rozwija, w którym można wymyślać i marzyć… Czy uda się im pokonać prawo ciążenia? O tym przekonamy się podczas przedstawienia, w którym główne role grają sześciany i kule w asyście oryginalnych efektów dźwiękowych i świetlnych. Spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku 2,5 – 6 lat.

POTJESMAN z kolei, to propozycja teatralna dla naprawdę NAJmłodszych dzieci, takich od 1. do 4. roku życia, na którą zapraszamy w ostatni weekend października (27.10 i 28.10). W przytulnej przestrzeni namiotu, spotykamy Kajetana – człowieka, który mieszka w świecie słoików. Słoików, w których zamknięte są małe cuda, a każdy z nich to inny świat zmysłów do odkrycia. To ciepłe i bardzo kameralne przedstawienie wypełnione drobinami szczęścia. Ogromną jego wartością jest także aktor – Kajetan Uranitsch, który w nadzwyczajny sposób buduje relację z publicznością.

Spektakle to jednak nie wszystkie niespodzianki, bo festiwalowi towarzyszy seria autorskich warsztatów pod nazwą Pracownia Teatralna. Najbliższe zajęcia o intrygującej nazwie KROPKI i PLAMY poprowadzi Fundacja Przystanek Twórczość. Ekspresyjna i spontaniczna zabawa farbami w tworzenie esów – floresów, kropek i kleksów z pewnością uruchomi wyobraźnię i stanie się punktem wyjścia do spojrzenia na plamę w kreatywny sposób, pozwalając kontynuować przygodę z nią w domu.

 

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART

8 weekendów w terminie 14.09. – 16.12.2018.

Scena Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2, Warszawa

Program i szczegółowe informacje na festiwalowej stronie: takepartinart.pl

Bilety dostępne w sprzedaży elektronicznej na: takepartinart.pl/pl/kalendarz

Cena biletów: 45 zł/os.

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.