Nauka też dostarcza frajdy dzieciom

W trakcie dorastania dziecka ważne jest, by w zależności od etapu rozwoju dostarczyć mu odpowiednich zabawek. Zwłaszcza we wczesnym wieku zabawa powiązana jest ściśle z nauką. Na przykład odpowiednim prezentem dla 5-letniej dziewczynki będzie książka.

Osiągnęła przecież ten wiek, w którym już poznała litery, co więcej, potrafi układać je w zdania. Uczy się również pisać.

Książki dla dziewczynki

Aby rozwijać w niej te fundamentalne zdolności należałoby sprezentować jej ciekawy tytuł. Oczywiście powinien zawierać interesujące obrazki. Warto też, żeby książka była interaktywna. Czemu to wszystko jest takie ważne? Dlatego, że pierwszy kontakt młodej czytelniczki z książką znacząco rzutuje na jej przyszłe czytelnicze skłonności. A już dawno udowodniono, że czytanie rozwija intelektualnie i emocjonalnie. Warto w każdym razie dołożyć starań, by dziecko pielęgnowało w sobie upodobanie do czytania. Jest to przecież wyjątkowo piękne zainteresowanie.

Nie tylko komputery…

Wprawdzie obecnie najmłodsi coraz częściej przesiadują przed ekranem komputerów, ale popularność wydawnictw książkowych nie słabnie. Bierze się to stąd, że najzwyklejsza książka jest jak nieprawdopodobny wehikuł czasu albo superszybki samolot. Czytelnik w jednym momencie za sprawą zajmującej lektury zostaje przeniesiony do dawnych czasów. Czuje, jak gdyby rzeczywiście znalazł się pośród piasków starożytnego Egiptu. Albo dla odmiany wybiega w przyszłość. Poza tym odwiedza dalekie kraje, kontynenty, a nawet planety! Wiadomo, że dla miłośnika literatury nie ma żadnych barier.

Także Twoje dziecko jest wolne, mocą wyobraźni może się praktycznie wszędzie wybrać, gdzie tylko dusza zapragnie!

Pierwsza przygoda z książką Twojego dziecka

Czytanie jest to niezwykle cenna umiejętność, szczególnie wśród kilkulatków. Przecież we wczesnym wieku dzieci kształtują swoją wyobraźnię oraz odkrywają świat w całej jego okazałości. Poza tym malec nieporównanie wzbogaci swoje słownictwo. Właściwie wraz z każdym przeczytanym zdaniem zasila prywatny repertuar słów. Dzięki temu łatwiej mu przychodzi komunikować innym swoje myśli, uczucia, aspiracje.

Na pierwszą przygodę z książką warto dziewczynce wybrać atrakcyjną wizualnie pozycję. A także nie zapomnieć, aby jej tematyka odpowiadała zainteresowaniom Twej pociechy.

Artykuł powstał przy współpracy z: www.krolestwodzieci.pl.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.