Najlepszy prezent na Dzień Dziecka?

Piccolo – ekspert od dobrej zabawy – zna przepis na udany Dzień Dziecka. Tuż przed 1 czerwca, jedna z ulubionych dziecięcych marek uruchomiła aplikację Piccolo Dance i nową stronę internetową, na której podpowiada, jak ciekawie spędzić każdy dzień roku, nie tylko Dzień Dziecka.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce mieszka nawet 7 mln dzieci i młodzieży do 18 roku życia![1] To oznacza, że 1 czerwca aż 18 proc. Polaków ma swoje święto. A wraz z nimi rodzice i dziadkowie. Z raportów przygotowywanych przez sklepy, serwisy aukcyjne i banki wynika, że dorośli wydają na prezenty z okazji Dnia Dziecka nawet 0,5 mld złotych (czyli średnio 80 zł na prezent). Co ich inspiruje? Piccolo, z którym już kolejne pokolenia świętują wszystkie ważne chwile, sprawdziło, jakich informacji poszukują dorośli w Internecie przed Dniem Dziecka.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w wyszukiwarkę Google frazy związane z tym świętem wpisaliśmy ponad 540 tysięcy razy. To najlepiej pokazuje, że temat angażuje i rozpala wyobraźnię nie tylko najmłodszych. Szukaliśmy pomysłów na prezenty, imprez organizowanych w okolicy, tekstów życzeń oraz pomysłów na wspólne gry i zabawy. O te ostatnie zapytaliśmy wyszukiwarkę prawie 50 tysięcy razy w ciągu minionego roku!

– W czasach nieograniczonego dostępu do zabawek, największą wartością jest …wspólnie spędzany czas. Dlatego my też zachęcamy do tego rodziców, podpowiadając, jak w prosty sposób zorganizować oryginalną dziecięcą imprezę i jak ciekawie spędzić wolne popołudnie. Pokazujemy, że niewiele potrzeba do beztroskiej, nieskrępowanej zabawy – mówi Anna Wiśniak, Senior Brand Manager AMBRA S.A. – Dzień Dziecka to dobry pretekst do tworzenia nowych rodzinnych tradycji np. na piżama party.

Każdy powód do zabawy jest dobry. Dlatego na stronie www.piccolo.pl dostępny jest całoroczny kalendarz Piccokazji, gotowe scenariusze zabaw, najmodniejsze motywy dziecięcych imprez, proste przepisy na oryginalne przekąski czy dekoracje. Jest też wciągająca gra „Skacząca Truskawka” oraz konkurs, który porywa do tańca. Dzięki mobilnej aplikacji Piccolo Dance (dostępna w Google Play) każdy może nakręcić swój własny teledysk – to dziecinnie proste! Najbardziej kreatywne filmy Piccolo nagrodzi 8 konsolami XBOX One S z kontrolerem Kinect oraz zestawem gier JUST DANCE 2018. Zwycięzcę będzie wybierać co tydzień aż do 16 lipca. Szczegóły, regulamin i wszystkie konkursowe clipy dostępne są na www.piccolo.pl.

Dzięki Piccolo rodzice też zyskują więcej czasu na zabawę, bo jeśli chodzi o zabawę, Piccolo nie ma sobie równych!

[1] GUS, „Dzieci w Polsce w 2014 roku. Charakterystyka demograficzna”; 2015

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.