Książki do nauki języka angielskiego dla przedszkolaka

Dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają się bardzo intensywnie. Chłoną wiedzę i nowe umiejętności jak gąbka, a co za tym idzie, bardzo często otaczane są nauką na każdym kroku. Jedną z umiejętności, która często przyswajana jest przez dzieci na etapie przedszkola jest posługiwanie się językiem obcym, szczególnie angielskim.

Jeśli planujemy skupić się na edukacji naszego dziecka w dziedzinach lingwistycznych, dobrym rozwiązaniem może okazać się wybranie przedszkola językowego (np. TEGO) czy indywidualne lekcje. Otoczenie dziecka językiem także w domu, pozwoli przyspieszyć przyswojenie przez nie wiedzy i jej zapamiętanie na dłużej. Pomocne są tutaj książki do nauki języka angielskiego, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Przede wszystkim powinny być ciekawe, kolorowe i… nieskomplikowane. To ostatnie jest szczególnie ważne ze względu na młody wiek dzieci uczęszczających do przedszkola. Powinny się one uczyć jedynie podstawowych słówek i zwrotów, zapoznawać się głównie z ich wymową.

Jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola językowego, na pewno odpowiednie książki zostaną zalecone przez pedagogów danej placówki. W przypadku gdy chcemy samodzielnie wspomagać nauczanie języka u naszej pociechy, warto sięgnąć po książki, które będą przejrzyste i wyraźne, dzięki czemu rola nauczyciela będzie przyjemna również dla nas.

Wykorzystanie znanych postaci oraz historii, wpłynie u dziecka chęć oraz zaangażowanie w naukę. Dobrym przykładem książki, która wykorzystuje taką metodę jest „New English Adventure Starter”, która bazuje na bajkach Disneya. Filmowe hity dla całej rodziny, umilają naukę angielskiego nie tylko za pomocą obrazów, ale również dołączonych w formie DVD fragmentów bajek.

Przedszkolaki oprócz wielobarwnych obrazków, na pewno polubią książki, które kryją w sobie wiele niespodzianek. Książki typu „Lift-the-flap” (np. wydawnictwa Usborne) wypełnione są swego rodzaju „okienkami”, które mogą być podnoszone przez malucha, co zwiększa jego zaangażowanie w naukę. Każda książka pozwala na odkrycie innej części słownictwa, dzięki czemu łatwo dostosować naukę do poziomu dziecka, szczególnie, jeśli uczęszcza ono dodatkowo do przedszkola językowego.

Nauka języka angielskiego u przedszkolaka powinna przebiegać bezstresowo. Zabawa jest najlepszym podłożem dla edukacji, w związku z czym, jeśli decydujemy się na zakup książek do nauki angielskiego, powinny być one kolorowe i interesujące, by wywołać u dziecka zainteresowanie.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.