Jak wyzwolić kreatywność u dzieci?

Dziecko lubi tworzyć. W każdym tkwi potrzeba konstruowania. Dlatego też klocki od dawna cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Pierwsza wzmianka o tego typu zabawce pojawia się już w XVII wieku!

Klocki LEGO® dla najmłodszych

Układanie klocków LEGO® jest świetną zabawą dla 5-latków. To właśnie w tym wieku wskazane jest rozwijać w pociechach zamiłowanie do eksperymentowania. Wtedy też wykazują się największą kreatywnością.Największą zaletą tego rodzaju zabawy jest jej wariantywność. Bawienie się klockami stwarza nieskończenie wiele możliwości. Dziecko więc czuje się wolne, nic nie krępuje jego pomysłowości. Tworzy bowiem nieograniczenie wiele światów!

(Zobacz najnowsze zestawy LEGO® na www.krolestwodzieci.pl)

Zabawa plasteliną

Kolejną sugestią dla twórczych pięciolatków jest modelowanie z plasteliny. Jedno pudełko z kolorowymi laskami dostarczy dzieciom niezapomnianych wrażeń. Z plasteliny można ulepić praktycznie wszystko. To już jest kwestia wyobraźni i preferencji danego malca. A pomysłowość w przypadku dzieci jest nieograniczona, o czym nieustannie się przekonujemy.

Za sprawą kreatywnej zabawy Twojego dziecka ujrzysz w jego rączkach wielobarwne zwierzątka, różnorakie ludziki, drzewa…

… Malec poczuje w sobie moc potężnego czarodzieja. Plastelina ma to do siebie, że można z niej korzystać do woli, przemieniając stworzone figurki w inne kształty – tak, że stają się wprost nie do poznania! Efekt pełnej inwencji zabawy nigdy nie jest końcowy, ostateczny, bo dziecko wciąż eksperymentuje oraz próbuje coraz to nowych rozwiązań.

A może modelina?

A dla tych młodych kreatorów, którzy woleliby mieć do dyspozycji solidniejszy owoc swych poczynań, kierowana jest modelina. Istotnie, nie tak elastyczna jak plastelina, ale za to pod wpływem ciepła uformowane kształty zyskują na trwałości.

Podobnie rzecz się ma z ciastoliną. Tutaj ulepione figurki dodatkowo na końcu można pokolorować farbkami, by nabrały żywych barw!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.