Usypianie niemowlaka – przegląd metod ;)

Zbyt krótki sen noworodka, czy niemowlęcia to często pojawiający się problem u świeżo upieczonych rodziców. Bywa, że maluszek wybudza się ze snu i płacze zarówno w dzień, jak i nocą, przez co zarówno malec, jak i jego rodzice cierpią z powodu niewyspania i przemęczenia. Można temu jednak zaradzić stwarzając dziecku optymalne warunki do snu, dzięki czemu poczuje się on niczym w brzuchu mamy, bezpieczny i odpowiednio zadbany.W jaki sposób możemy pomóc dziecku w jego wypoczynku? Jak sprawić, by sen noworodka był prawdziwym relaksem, pozwalającym dziecku zregenerować siły i zdrowo wzrastać? Dobrym do tego sposobem są gadżety, które ułatwiają malcom nie tylko zasypianie, ale i słodki sen.
Wśród nich bardzo skuteczne są takie usypiacze jak:

  • misie szumisie
  • otulacze
  • śpiworki z bawełną, z bambusem
  • kołyska rosnąca wraz z dzieckiem 0-12 m-cy
  • genialne dla wcześniaków
  • lampki z LED-owym światełkiem
  • sówka imitująca dźwięki

Dlaczego warto kupić właśnie te, a nie inne produkty?

Misie szumisie oraz sówka imitująca dźwięk to sposób na to, by dziecko poczuło się niczym w brzuchu mamy, słuchając dźwięków, jakie charakterystyczne są dla tych, które dziecko słyszy będąc w łonie mamy. Dodatkowo sówka jest kapitalnym urządzeniem dla starszych dzieci, które boją się ciemności. Ma ona bowiem funkcję lampki nocnej, z czujnikiem zmierzchowym. Lampka ta posiada dodatkowo projektor, który wyświetla na suficie, czy ścianie gwiazdki, księżyc i inne przyjemne dla oka i kojące obrazy. Innym uspokajającym gadżetem są ponadto lampki z LED-owymi światełkami. Można wkładać je do łóżeczka dziecka, by czuło się ono bezpieczniej i pewniej, a jednocześnie by ułatwiały zasypianie.

Zarówno dla małych, jak i większych dzieci poleca się śpiworki i otulacze (te drugie przede wszystkim w przypadku noworodków), wykonane z chłonnego i przewiewnego materiału. Po pierwsze dziecko czuje się przyjemnie otulone i bezpieczne, po drugie zaś nie rozkopie się w nocy i nie zmarznie.

Ostatnim z polecanych produktów jest kapitalna w swoim wykonaniu i w swojej prostocie kołyska, rosnąca wraz z dzieckiem. To gadżet, który wykorzystać można aż do 12 miesiąca życia dziecka, kołyszący się jedynie w przód i w tył, genialnie wyciszający i uspokajający malucha.

Jak widzicie, istnieje mnóstwo patentów na usypianie niemowlaka, które sprawić mogą, iż wasze dziecko spać będzie błogim snem. Wystarczy odrobina cierpliwości i efektywne poszukiwanie gadżetu do usypiania, by zarówno wasza noc, jak i noc waszego dziecka przebiegała bez zakłóceń.

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest w pełnym nagraniu na stronie DDTVN.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.