Dziecko i frajda na dwóch kółkach

Zachodzisz w głowę, jaki byłby idealny rowerek dla dziecka? Aby dokonać optymalnego wyboru należy najpierw określić skłonności oraz potrzeby swojego dziecka. Poza tym kluczową kwestię stanowi także wiek pociechy. Maluchowi, który nie może jeszcze jeździć tradycyjnym rowerem, warto sprezentować rowerek biegowy.

Naucz pociechę jazdy na rowerze

Przekonaj się, jak łatwo i szybko nauczysz go odbywać na nim coraz to śmielsze podróże. Wkrótce nauczy się bezbłędnie poruszać między przeszkodami.

Dzięki takiemu prezentowi nabierze również śmiałości. Uwierzy, że potrafi już naprawdę wiele, a dla małego dziecka poczucie własnej wartości jest niezmiernie istotne. Dodatkowo, gdy nieco podrośnie, bez zbędnych trudności przerzuci się na pełnowartościowy jednoślad z pedałami oraz łańcuchem.

A może rowerek trójkołowy?

A kiedy to już nastąpi, warto mu ofiarować bardziej rozbudowany wehikuł – rowerek trójkołowy! Dzięki niemu malec posiądzie kolejne niezwykle przydatne umiejętności. W wieku 2-4 lat dziecko jest w stanie samodzielnie poruszać się trójkołowcem. Należy przy tym pamiętać, żeby dopasować jego rozmiar do wzrostu dziecka. Musi przecież czuć się komfortowo. Żadne niedogodności nie powinny rozpraszać jego uwagi.

Edukacja i zabawa

Co ciekawe, taka zabawa zapewni Twemu dziecku niezbędną edukację. Zdobędzie między innymi praktyczną wiedzę o podstawowych prawach fizyki, w tym szczególnie mechaniki. To niebywałe, ile korzyści daje jazda na rowerku, kto by przypuszczał, ile cennego doświadczenia można z niej wynieść!

Poza tym niejako mimochodem malec nauczy się pedałować, kierować oraz hamować jednośladem. A wszystko to podczas beztroskiej, obfitującej w radość przejażdżki dróżkami parku!

Artykuł powstał przy współpracy z: www.krolestwodzieci.pl.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.