Bajkowy Zakątek – Osada Warmińska

Podróżując po Krainie Tysiąca Jezior warto zatrzymać się w hotelu Bajkowy Zakątek, który usytuowany jest wśród drzew na końcu wioski Guzowy Piec. Nocleg można wykupić w klimatycznych domach warmińskich albo w pensjonacie Zapiecek. Każdy z budynków posiada nazwę związaną z bajką, np. Złotopiór. Domki są duże i co najważniejsze – ogrzewane. Do dyspozycji pozostają najpotrzebniejsze akcesoria dla dzieci, np. wanienka, łóżeczko, krzesełko do karmienia. Plusem jest fakt, że cały teren jest ogrodzony, ale niestety mało jest podjazdów dla wózków. Niedogodność tę rekompensuje urokliwe otoczenie. Istnieje możliwość skorzystania z rowerów za opłatą. Niedaleko znajduje się jezioro, jednak plac przy nim jest raczej skwerem do spacerów niż plażą do opalania.

Atrakcją dla dzieci jest mini zoo, plac zabaw, basen z ciepłą wodą. Dorośli mogą skorzystać m. in. ze strefy Wellness, jacuzzi, SPA. Bogata baza rekreacyjno-wypoczynkowa zapewnia rodzinną integrację. Można poćwiczyć na świeżym powietrzu razem z pociechą. Starsi goście pojeżdżą na quadach, przeżyją dreszczyk emocji w parku linowym albo poskaczą na trampolinie. Podczas niepogody istnieje możliwość skorzystania z biblioteki i wypożyczalni DVD. Dzieci mogą uczestniczyć w animacjach organizowanych przez opiekunki.

„Restauracja Pod Kogutem” oferuje regionalne przysmaki, które przypadną do gustu i najmłodszym gościom. Ciekawą propozycją jest możliwość zamówienia dietetycznych potraw np. bezglutenowych. Obywają się też biesiady przy ognisku i grillu. Dużą uwagę przyciąga piec do wypieku chleba. Do Bajecznego Zakątka można zabrać zwierzęta po uprzednim uzgodnieniu tego z obsługą i uiszczeniu opłaty.

Bajkowy Zakątek bierze udział w plebiscycie SUPERMAMA AWORDS 2015 w kategorii: „Miejsca przyjazne dzieciom 2015”.

komentarzy: 1

  1. Jotka89 -  25 marca 2016 - 21:34

    Ciekawe atrakcje. 🙂 Pozdrawiam!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.